Stwórzmy razem poradnik dropu!

 • Witam serdecznie!

  W tym dziale chciałbym zaproponować wspólne tworzenie poradnika dotyczącego jednego z tych tematów które nas graczy przyprawiają o bóle głowy, mdłości i ataki złości. A tym tematem jest...
  ...drop!

  Umiejętność dropienia czy farmienia przedmiotów z plansz jest bardzo ważnym elementem w tej grze. Nawet jeśli zdobędziemy poprzez spam dungeonów przedmiot który nie jest nam potrzebny, możemy go zawsze zdemontować na potrzebne dla nas rzeczy, lub - jeśli jest wystarczająco dużo wart - sprzedać na tablicy i zarobić przez to multum ED.
  Niestety z reguły jest tak, że jeśli chcemy zdobyć przedmiot naszych pożądań musimy się nieco natrudzić i powtarzać tą samą plansze dziesiątki a czasami setki razy przez co nie jesteśmy w stanie zbyt efektywnie podnosić swoich bogactw a tym samym swoich statystyk.

  Dlatego pragnę podzielić się swoją wiedzą na temat dropu i zachęcić was do tego byście także podzielili się tą wiedzą jeśli jakąkolwiek posiadacie. W ten sposób skonfrontować nasze doświadczenia, obalić mity oraz ustalić fakty.

  Zanim zacznę bardzo ważna rzecz - CZĘSTOTLIWOŚĆ DROPU NIE JEST TYM SAMYM, CO SZANSE NA WYDROPIENIE RZADSZEGO PRZEDMIOTU! To jest tak, jakbyście dostawali dodatkowy rzut kością w grze planszowej, ale... to dalej jest rzut kością. W ostateczności otrzymany wynik jest dalej losowy, więc jeśli losowość tak obierze to możecie wydropić 2 tak samo rzadkie przedmioty.
  Zwiększając częstotliwość dropu, zwiększacie możliwą ilość przedmiotów którą możecie zdobyć podczas planszy, nie ich rzadkość.


  <SPOILER ALERT!> Opisane poniżej metody mogą zdradzać niektóre z mechanik gry, które odgrywają role dopiero na etapie late game/end game. Jeśli nie chcecie przedwcześnie dowiadywać się co czeka was w grze, zalecam pominięcie tego działu.>


  Skoro słowo się rzekło, to przejdźmy zatem do metod zwiększania dropu.

  Poniżej znajdą się sposoby, które znam, które poznałem podczas gry jak i metody które niegdyś stosowane posiadały moim zdaniem bardziej charakter mitów.  1. Liczba graczy na planszy zwiększa drop - potwierdzone przez samą grę. Podczas niektórych ekranów ładowania się pojawia się podpowiedź mówiąca, iż im więcej graczy uczestniczy w planszy tym większe nagrody, a od 3 graczy drop podwaja się.

  2. Tytuły - w grze nasza postać może zakładać różne tytuły które zwiększają różne statystyki. Jedną z nich jest zwiększenie częstotliwości zarówno ED jak i przedmiotów. Niestety tytuły które posiadają tą statystykę wymagają z reguły aktywowania lub zdobywania jakiegoś przedmiotu na planszy co oznacza, że trzeba się przy nich napracować.

  3. Medale - to opcja dla bogaczy albo osób które często przebywają w grze i masowo robią misje eventu. Jeden medal jest w stanie zwiększyć drop o 50% a efekty kilku z nich kumulują się. Ale tak jak pisałem - medale można zdobyć albo podczas niektórych misji eventowych, albo kupić je w item shopie.

  4. Rezonans - gdy nasza postać osiąga 99 poziom, mamy możliwość osiągnięcia rezonansu eldrytu - możliwości levelowania mimo posiadanego maksymalnego poziomu. W przeciwieństwie do zwykłego zdobywania poziomów, rezonans daje nam specjalne punkty, które możemy inwestować w rozwijanie równie specjalnych statystyk. Jednymi z nich są właśnie częstotliwość dropu ED jak i częstotliwość dropu przedmiotów.

  5. Styl z jakim walczysz - to jest coś, co poznałem grając w Elsa po raz pierwszy i co trwa do teraz. Liczba kombo oraz sposób w jakim wykańczasz moba/bossa wpływa na otrzymaną nagrode. Im większy masz licznik kombinacji uderzeń nim odbierasz ostatnie punkty życia przeciwnikowi tym większą nagrode zyskujesz. Jeśli wykończysz moba używając umiejętności aktywnej twoja nagroda za niego też się zwiększy. Na bossach działa gdy wykończysz go za pomocą umiejętności specjalnej lub hiperaktywnej.

  Pogłoska #1 - Zabicie mobów przed unicestwieniem bossa także zwiększy drop. Chodzi o to zatrzymanie akcji gry oraz pokazanie upadającego na podłogę przeciwnika w zwolnionym tempie za każdym razem gdy boss zostanie wykończony jako ostatni. Za czasów sezonu pierwszego i drugiego gdy drop był wspólny wierzono, że to jakby przedłuża rotacje tej wewnętrznej kostki odpowiadającej za losowanie nagród. Na chłopski rozum mogłoby to zwiększyć nagrodę za styl ale to jest jeszcze do sprawdzenia. [DO ZWERYFIKOWANIA]

  Pogłoska #2 - Efektywność wykonania zadania. W skrócie - gra już wystawia ci ocenę w momencie gdy zabijesz bossa i w zależności od oceny losuje ci nagrodę, a wszystko dzieje się tak szybko, że gdy nie dropi ci przedmiot który chciałeś to nawet nie zastanawiasz się czy po prostu to efekt losowy czy to ty zrobiłeś coś nie tak. [DO ZWERYFIKOWANIA]

  Pogłoska #3 - Pokonanie bossa podczas włączonego dopalacza lub/i efektu gorączki. - tu tak jak w przypadku punktu nr 5 - chodzi o dodatkową premie za styl a dokładnie za to jak finiszujesz swojego przeciwnika. To mogło funkcjonować w przeszłości ale teraz też jest to rzecz niepewna. [DO ZWERYFIKOWANIA]


  No i to wszystko co na ten moment wiem lub słyszałem. Jeśli wiecie coś o czym nie wiem lub macie jakieś zastrzeżenia, to proszę o komentarze. Postaram się jak najszybciej wystosować sprostowania.

  Czekam na uwagi. ;)

 • Quote

  3. Medale - to opcja dla bogaczy albo osób które często przebywają w grze i masowo robią misje eventu. Jeden medal jest w stanie zwiększyć drop o 50% a efekty kilku z nich kumulują się. Ale tak jak pisałem - medale można zdobyć albo podczas niektórych misji eventowych, albo kupić je w item shopie

  W ISie nie ma medali na drop, a ogólnie żadne tego samego rodzaju się nie łączą (chyba, że opis mówi inaczej, ale.. nie spotkałam się z takim jeszcze xD). Medale na drop można zdobyć z kostek poszukiwacza (kostka z medalem chciwości czy coś takiego), w kostce za 3 zmianę klasy też jest (jednodniowy?), za 1 i 2 klasę możliwe że też, ale już tego to nie pamiętam. :angkor: A co do tego 50% - z tym jest różnie i zależy to od medalu, bo nawet w evencie jest raz taki a raz inny. '-'

  Quote

  5. Styl z jakim walczysz [...]

  A to skąd wziąłeś? Jakaś sprawdzona informacja, czy "tak mi się wydaje, tak jest chyba"?


  Jeśli chodzi o wszystkie pogłoski - nie wydaje mi się, żeby to było prawdziwe.

  Ogólnie z tym dropem to po prostu sama losowość i nic więcej, ktoś potrafi martwy bossa przeleżeć albo tyle mu zbić życia co nic a i tak dropnie mu coś rzadkiego. Na rajdzie też widziałam screen jak komuś w taki (niestety martwy, a nie ten drugi xD) sposób poleciało legendarne acc więc '-'7 Zwiększanie dropu za zadane dmg i ogólną ocenę gry funkcjonuje raczej tylko na Drabakim.

  Taka ja ze wszystkim wrzucone w drop co się tylko da prawie ciągle wychodzę z Hennona z 1-2 kamieniami (czasem nawet nic mi nie da), a ludź co ma tylko rezo ma tyle kamieni że na końcu mapy w informacji o dropie same kamienie ma w okienkach. x'D O innych mapach to już nawet nie wspomnę

  ^^^ Dlatego właśnie (jeśli ktoś to czyta) serio radzę wrzucić w drop tyle tylko co rezo i ewentualnie tytuł (no i [moc] jak u nas wyjdzie), szkoda bonusów z eq, jak Was RNG nie lubi to nawet całe eq w drop nie poratuje xD


  Ogólnie fajnie że pozbierałeś tyle co wiesz, może komuś to jakoś pomoże. '-' Chociaż żeby było bardziej poradnikowo to rozpisałabym się na Twoim miejscu trochę o np. tytułach - wypisanie ich z obrazkami bo ładniej i w ogóle no i jak taki tytuł zdobyć, ile tam daje tego %. Tak samo z eq wspomnieć gdzieś, że są bonusy z niego.


  Takie sobie rzeczy o których można wspomnieć jeszcze:

  - na KR jest [moc], która zwiększa drop. Kiedyś to i u nas wejdzie, więc jeszcze więcej % dropu jak kto chce '-'

  - Na Addach (teoria fuzji energii) statystyka dropu nie wpływa na fragmenty, ani na szansę na broń (tam do fragmentów bonus jest czasem w evencie, to wtedy ikonka odpowiednia itd itd '-')

  - czasem jest też event na podwójny drop, to też ikonka na górze taka jak przy eventach na exp

  - NAJWIĘKSZĄ ROLĘ ODGRYWA RNG JAK CIĘ GRA NIE LUBI TO JESTEŚ Z G U B I O N Y wkwestiidropu


  A tak dla samego czepiaństwa, to nie wiem po co to tu xD:

  Quote

  <SPOILER ALERT!> Opisane poniżej metody mogą zdradzać niektóre z mechanik gry, które odgrywają role dopiero na etapie late game/end game. Jeśli nie chcecie przedwcześnie dowiadywać się co czeka was w grze, zalecam pominięcie tego działu.>


  Jakby Ci się chciało uładnić, dodać informacje i wywalić rzeczy wprowadzające w błąd (albo chociaż dać je w spoiler) to może być fajny poradnik czy coś, tak czy siak miło, że poświęciłeś na to swój czas!! :angkor::angkor::angkor: znowumiwyszłaścianatekstu..??

  :angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor:

  :what?!:

 • Z tym medalem w item shopie to wydawało mi się że kiedyś był. Dlatego opisałem go jako produkt dostępny. Mój błąd.
  Są 2 rodzaje medali - chciwości (zwiększa o 25%) i ten drugi którego nazwy nie pamiętam a który właśnie zwiększa drop o 50%.

  "Styl z jakim walczysz"
  bo to na mojej postaci wygląda tak - nie mam nic co mogłoby sztucznie zwiększać częstotliwość dropu (ani tytułów, ani rezonansu, ani medali... co najwyżej team). I w ciągu 6 przejazdów na mieście elyanode dropnąłem z 3 kamienie elyanode (wszystkie elitarnej rzadkości co prawda, ale zawsze coś) starając się wykańczać przeciwnika tak jak opisałem powyżej. Nie chodzi mi tutaj o to, żeby się pochwalić (chociaż też nieco :D), ale by pokazać, że jednak coś co robisz/robie podczas gry ma spory wpływ na drop nawet gdy nie rozwijasz go.

  Te wszystkie pogłoski przeczytałem pare lat temu w artykule który był kiedys na elwiki (już go nie ma, został usunięty). Nie mniej jednak zawierał bardzo dużo informacji i nie zdziwiłbym się gdyby to kiedyś funkcjonowało.

  Oprócz "szczęściarza" (zwiększa drop ED, ale tytuł trzeba wydropić z kostki) z besmy i tego jednego z Elyanode (zwiększa drop itemów, ale by go zdobyć trzeba wydropic na planszach elyanode z 300 kamieni elyanode) nie znam żadnych innych tytułów. Musiałbym przepatrzyć elwiki co też radze wam graczom.

  I tia... miałem raz okazje cierpieć gdy mój zwierzak przestał zbierać przedmioty z podłogi. Boss zdążył użyć swojego ataku tuż przed śmiercią i mimo że wydropił to zdążył mnie trafić i mnie unieruchomił (to było laboratorium debrianów) nie byłem w stanie zdobyć dropu a ja spadałem otrzymując na dodatek masę DMGa.

  Ten spoiler alert był potrzebny ze względu na informacje o rezonansie. Jeśli grasz w elsa pierwszy raz to nie wiesz że on istnieje dopóki albo sam się nie dowiesz po zdobyciu konkretnego poziomu, albo się nie zapytasz ludzi co to za druga cyferka obok levela.

  Postaram się wszystko uporządkować w weekend... jeśli oczywiście pozwolą mi na to administratorzy. Nie chce kilka razy pisać tego samego by nie potrzebnie podbijać tematu. Chce poczekać aż będzie ktoś jeszcze by mógł się wypowiedzieć. Dopiero później to podsumuje.

  Dzięki za informacje i wyprowadzenie z błędów.

 • Ze względu na możliwe problemy techniczne umieszczam treść załączonego poradnika w formie postu. Przepraszam za zwłokę oraz utrudnienia (o mamo... ten edytor. Troche potrwa zanim się go naucze XD).