Stwórzmy razem poradnik dropu!

Attention! We are receiving reports about SCAM attempts, which promise you to get Elcoin for free after submitting your account data on some pages.
We advise you DO NOT TO CLICK on such suspicious links and do not share your account login/password with ANYONE.
Please report any kind of such activity directly to our Support. Thank you!
  • Witam serdecznie!

    W tym dziale chciałbym zaproponować wspólne tworzenie poradnika dotyczącego jednego z tych tematów które nas graczy przyprawiają o bóle głowy, mdłości i ataki złości. A tym tematem jest...
    ...drop!

    Umiejętność dropienia czy farmienia przedmiotów z plansz jest bardzo ważnym elementem w tej grze. Nawet jeśli zdobędziemy poprzez spam dungeonów przedmiot który nie jest nam potrzebny, możemy go zawsze zdemontować na potrzebne dla nas rzeczy, lub - jeśli jest wystarczająco dużo wart - sprzedać na tablicy i zarobić przez to multum ED.
    Niestety z reguły jest tak, że jeśli chcemy zdobyć przedmiot naszych pożądań musimy się nieco natrudzić i powtarzać tą samą plansze dziesiątki a czasami setki razy przez co nie jesteśmy w stanie zbyt efektywnie podnosić swoich bogactw a tym samym swoich statystyk.

    Dlatego pragnę podzielić się swoją wiedzą na temat dropu i zachęcić was do tego byście także podzielili się tą wiedzą jeśli jakąkolwiek posiadacie. W ten sposób skonfrontować nasze doświadczenia, obalić mity oraz ustalić fakty.

    Zanim zacznę bardzo ważna rzecz - CZĘSTOTLIWOŚĆ DROPU NIE JEST TYM SAMYM, CO SZANSE NA WYDROPIENIE RZADSZEGO PRZEDMIOTU! To jest tak, jakbyście dostawali dodatkowy rzut kością w grze planszowej, ale... to dalej jest rzut kością. W ostateczności otrzymany wynik jest dalej losowy, więc jeśli losowość tak obierze to możecie wydropić 2 tak samo rzadkie przedmioty.
    Zwiększając częstotliwość dropu, zwiększacie możliwą ilość przedmiotów którą możecie zdobyć podczas planszy, nie ich rzadkość.


    <SPOILER ALERT!> Opisane poniżej metody mogą zdradzać niektóre z mechanik gry, które odgrywają role dopiero na etapie late game/end game. Jeśli nie chcecie przedwcześnie dowiadywać się co czeka was w grze, zalecam pominięcie tego działu.>


    Skoro słowo się rzekło, to przejdźmy zatem do metod zwiększania dropu.

    Poniżej znajdą się sposoby, które znam, które poznałem podczas gry jak i metody które niegdyś stosowane posiadały moim zdaniem bardziej charakter mitów.



    1. Liczba graczy na planszy zwiększa drop - potwierdzone przez samą grę. Podczas niektórych ekranów ładowania się pojawia się podpowiedź mówiąca, iż im więcej graczy uczestniczy w planszy tym większe nagrody, a od 3 graczy drop podwaja się.

    2. Tytuły - w grze nasza postać może zakładać różne tytuły które zwiększają różne statystyki. Jedną z nich jest zwiększenie częstotliwości zarówno ED jak i przedmiotów. Niestety tytuły które posiadają tą statystykę wymagają z reguły aktywowania lub zdobywania jakiegoś przedmiotu na planszy co oznacza, że trzeba się przy nich napracować.

    3. Medale - to opcja dla bogaczy albo osób które często przebywają w grze i masowo robią misje eventu. Jeden medal jest w stanie zwiększyć drop o 50% a efekty kilku z nich kumulują się. Ale tak jak pisałem - medale można zdobyć albo podczas niektórych misji eventowych, albo kupić je w item shopie.

    4. Rezonans - gdy nasza postać osiąga 99 poziom, mamy możliwość osiągnięcia rezonansu eldrytu - możliwości levelowania mimo posiadanego maksymalnego poziomu. W przeciwieństwie do zwykłego zdobywania poziomów, rezonans daje nam specjalne punkty, które możemy inwestować w rozwijanie równie specjalnych statystyk. Jednymi z nich są właśnie częstotliwość dropu ED jak i częstotliwość dropu przedmiotów.

    5. Styl z jakim walczysz - to jest coś, co poznałem grając w Elsa po raz pierwszy i co trwa do teraz. Liczba kombo oraz sposób w jakim wykańczasz moba/bossa wpływa na otrzymaną nagrode. Im większy masz licznik kombinacji uderzeń nim odbierasz ostatnie punkty życia przeciwnikowi tym większą nagrode zyskujesz. Jeśli wykończysz moba używając umiejętności aktywnej twoja nagroda za niego też się zwiększy. Na bossach działa gdy wykończysz go za pomocą umiejętności specjalnej lub hiperaktywnej.

    Pogłoska #1 - Zabicie mobów przed unicestwieniem bossa także zwiększy drop. Chodzi o to zatrzymanie akcji gry oraz pokazanie upadającego na podłogę przeciwnika w zwolnionym tempie za każdym razem gdy boss zostanie wykończony jako ostatni. Za czasów sezonu pierwszego i drugiego gdy drop był wspólny wierzono, że to jakby przedłuża rotacje tej wewnętrznej kostki odpowiadającej za losowanie nagród. Na chłopski rozum mogłoby to zwiększyć nagrodę za styl ale to jest jeszcze do sprawdzenia. [DO ZWERYFIKOWANIA]

    Pogłoska #2 - Efektywność wykonania zadania. W skrócie - gra już wystawia ci ocenę w momencie gdy zabijesz bossa i w zależności od oceny losuje ci nagrodę, a wszystko dzieje się tak szybko, że gdy nie dropi ci przedmiot który chciałeś to nawet nie zastanawiasz się czy po prostu to efekt losowy czy to ty zrobiłeś coś nie tak. [DO ZWERYFIKOWANIA]

    Pogłoska #3 - Pokonanie bossa podczas włączonego dopalacza lub/i efektu gorączki. - tu tak jak w przypadku punktu nr 5 - chodzi o dodatkową premie za styl a dokładnie za to jak finiszujesz swojego przeciwnika. To mogło funkcjonować w przeszłości ale teraz też jest to rzecz niepewna. [DO ZWERYFIKOWANIA]


    No i to wszystko co na ten moment wiem lub słyszałem. Jeśli wiecie coś o czym nie wiem lub macie jakieś zastrzeżenia, to proszę o komentarze. Postaram się jak najszybciej wystosować sprostowania.

    Czekam na uwagi. ;)

  • Quote

    3. Medale - to opcja dla bogaczy albo osób które często przebywają w grze i masowo robią misje eventu. Jeden medal jest w stanie zwiększyć drop o 50% a efekty kilku z nich kumulują się. Ale tak jak pisałem - medale można zdobyć albo podczas niektórych misji eventowych, albo kupić je w item shopie

    W ISie nie ma medali na drop, a ogólnie żadne tego samego rodzaju się nie łączą (chyba, że opis mówi inaczej, ale.. nie spotkałam się z takim jeszcze xD). Medale na drop można zdobyć z kostek poszukiwacza (kostka z medalem chciwości czy coś takiego), w kostce za 3 zmianę klasy też jest (jednodniowy?), za 1 i 2 klasę możliwe że też, ale już tego to nie pamiętam. :angkor: A co do tego 50% - z tym jest różnie i zależy to od medalu, bo nawet w evencie jest raz taki a raz inny. '-'

    Quote

    5. Styl z jakim walczysz [...]

    A to skąd wziąłeś? Jakaś sprawdzona informacja, czy "tak mi się wydaje, tak jest chyba"?


    Jeśli chodzi o wszystkie pogłoski - nie wydaje mi się, żeby to było prawdziwe.

    Ogólnie z tym dropem to po prostu sama losowość i nic więcej, ktoś potrafi martwy bossa przeleżeć albo tyle mu zbić życia co nic a i tak dropnie mu coś rzadkiego. Na rajdzie też widziałam screen jak komuś w taki (niestety martwy, a nie ten drugi xD) sposób poleciało legendarne acc więc '-'7 Zwiększanie dropu za zadane dmg i ogólną ocenę gry funkcjonuje raczej tylko na Drabakim.

    Taka ja ze wszystkim wrzucone w drop co się tylko da prawie ciągle wychodzę z Hennona z 1-2 kamieniami (czasem nawet nic mi nie da), a ludź co ma tylko rezo ma tyle kamieni że na końcu mapy w informacji o dropie same kamienie ma w okienkach. x'D O innych mapach to już nawet nie wspomnę

    ^^^ Dlatego właśnie (jeśli ktoś to czyta) serio radzę wrzucić w drop tyle tylko co rezo i ewentualnie tytuł (no i [moc] jak u nas wyjdzie), szkoda bonusów z eq, jak Was RNG nie lubi to nawet całe eq w drop nie poratuje xD


    Ogólnie fajnie że pozbierałeś tyle co wiesz, może komuś to jakoś pomoże. '-' Chociaż żeby było bardziej poradnikowo to rozpisałabym się na Twoim miejscu trochę o np. tytułach - wypisanie ich z obrazkami bo ładniej i w ogóle no i jak taki tytuł zdobyć, ile tam daje tego %. Tak samo z eq wspomnieć gdzieś, że są bonusy z niego.


    Takie sobie rzeczy o których można wspomnieć jeszcze:

    - na KR jest [moc], która zwiększa drop. Kiedyś to i u nas wejdzie, więc jeszcze więcej % dropu jak kto chce '-'

    - Na Addach (teoria fuzji energii) statystyka dropu nie wpływa na fragmenty, ani na szansę na broń (tam do fragmentów bonus jest czasem w evencie, to wtedy ikonka odpowiednia itd itd '-')

    - czasem jest też event na podwójny drop, to też ikonka na górze taka jak przy eventach na exp

    - NAJWIĘKSZĄ ROLĘ ODGRYWA RNG JAK CIĘ GRA NIE LUBI TO JESTEŚ Z G U B I O N Y wkwestiidropu


    A tak dla samego czepiaństwa, to nie wiem po co to tu xD:

    Quote

    <SPOILER ALERT!> Opisane poniżej metody mogą zdradzać niektóre z mechanik gry, które odgrywają role dopiero na etapie late game/end game. Jeśli nie chcecie przedwcześnie dowiadywać się co czeka was w grze, zalecam pominięcie tego działu.>


    Jakby Ci się chciało uładnić, dodać informacje i wywalić rzeczy wprowadzające w błąd (albo chociaż dać je w spoiler) to może być fajny poradnik czy coś, tak czy siak miło, że poświęciłeś na to swój czas!! :angkor::angkor::angkor: znowumiwyszłaścianatekstu..??

    :angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor::hedgehog::angkor:

  • Z tym medalem w item shopie to wydawało mi się że kiedyś był. Dlatego opisałem go jako produkt dostępny. Mój błąd.
    Są 2 rodzaje medali - chciwości (zwiększa o 25%) i ten drugi którego nazwy nie pamiętam a który właśnie zwiększa drop o 50%.

    "Styl z jakim walczysz"
    bo to na mojej postaci wygląda tak - nie mam nic co mogłoby sztucznie zwiększać częstotliwość dropu (ani tytułów, ani rezonansu, ani medali... co najwyżej team). I w ciągu 6 przejazdów na mieście elyanode dropnąłem z 3 kamienie elyanode (wszystkie elitarnej rzadkości co prawda, ale zawsze coś) starając się wykańczać przeciwnika tak jak opisałem powyżej. Nie chodzi mi tutaj o to, żeby się pochwalić (chociaż też nieco :D), ale by pokazać, że jednak coś co robisz/robie podczas gry ma spory wpływ na drop nawet gdy nie rozwijasz go.

    Te wszystkie pogłoski przeczytałem pare lat temu w artykule który był kiedys na elwiki (już go nie ma, został usunięty). Nie mniej jednak zawierał bardzo dużo informacji i nie zdziwiłbym się gdyby to kiedyś funkcjonowało.

    Oprócz "szczęściarza" (zwiększa drop ED, ale tytuł trzeba wydropić z kostki) z besmy i tego jednego z Elyanode (zwiększa drop itemów, ale by go zdobyć trzeba wydropic na planszach elyanode z 300 kamieni elyanode) nie znam żadnych innych tytułów. Musiałbym przepatrzyć elwiki co też radze wam graczom.

    I tia... miałem raz okazje cierpieć gdy mój zwierzak przestał zbierać przedmioty z podłogi. Boss zdążył użyć swojego ataku tuż przed śmiercią i mimo że wydropił to zdążył mnie trafić i mnie unieruchomił (to było laboratorium debrianów) nie byłem w stanie zdobyć dropu a ja spadałem otrzymując na dodatek masę DMGa.

    Ten spoiler alert był potrzebny ze względu na informacje o rezonansie. Jeśli grasz w elsa pierwszy raz to nie wiesz że on istnieje dopóki albo sam się nie dowiesz po zdobyciu konkretnego poziomu, albo się nie zapytasz ludzi co to za druga cyferka obok levela.

    Postaram się wszystko uporządkować w weekend... jeśli oczywiście pozwolą mi na to administratorzy. Nie chce kilka razy pisać tego samego by nie potrzebnie podbijać tematu. Chce poczekać aż będzie ktoś jeszcze by mógł się wypowiedzieć. Dopiero później to podsumuje.

    Dzięki za informacje i wyprowadzenie z błędów.

  • Ze względu na możliwe problemy techniczne umieszczam treść załączonego poradnika w formie postu. Przepraszam za zwłokę oraz utrudnienia (o mamo... ten edytor. Troche potrwa zanim się go naucze XD).

  • Witam ponownie.

    Trochę minęło, zanim tu byłem po raz ostatni. Gdy uporządkowałem poradnik wydawało mi się, że będzie mnie czekać seria komentarzy na temat pewnych opisów czy możliwych poprawek. Jednak spory czas braków odpowiedzi zaczęła utwierdzać we mnie przekonanie, że poradnik podoba się wam w obecnej formie, oraz temat został całkowicie wyczerpany.

    Jednak w między czasie gdy grałem w Elsa starając się także stosować swoje własne sztuczki, zacząłem zauważać parę dodatkowych rzeczy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. Coś, co pozornie wydawało się nieznaczące dla dropu okazało się (przynajmniej dla mnie) odgrywać bardzo ważna role. Zacząłem obserwować swój styl gry na planszach i na podstawie tych obserwacji opracowałem schemat według którego grałem. Mój drop ED jak i przedmiotów się niespodziewanie zwiększył.

    Chciałby przedstawić wam owe obserwacje, oraz schemat który opracowałem. Chciałbym byście napisali co o nim myślicie i spróbowali go wykorzystać. Istnieje możliwość, że może on wam nie zadziałać, ale właśnie po to chce byście go sprawdzili - aby przekonać się czy jest to coś prawdziwego, czy dzieje się tylko mi, ze względu na sieć, konfiguracje komputera, itp.

    Zaczynając. Tak więc po tym gdy ostatnio pisałem na forum, zacząłem grać gejzer oraz bramy ognia wulkanicznego w Ranox, by zdobyć ten tytuł co daje +1000 do ataku i ataku magicznego, później grałem Hero oraz Sekrety przez jakiś czas by w końcu wrócić do spamienia Voida. Grając ranox nie byłem w stanie zauważyć zmian - miałem 99lv i set hero - moby padały na 1-2 ciosy i nie wypuszczały z siebie ED. Dziwne rzeczy zacząłem zauważać w dopiero podczas sekretów oraz hero. Mimo mojej sztuczki z dobijania mobów umiejętnościami aktywnymi nie wszystkie wypuszczały z siebie zwiększone ED. Mimo prób zachowania różnorodności w umiejętnościach aktywnych stosowanych do dobijania mobów, nie zauważałem zwiększonego dropu jak i ED jeśli wcześniej nie wykonałem chociaż jednego kombo.

    - no dobra, czyli przynajmniej jedno kombo przed próbą dobicia - stwierdziłem.

    Zacząłem zatem robić kombinacje uderzeń zanim dobijałem moby aktywką. Ponieważ chciałem, by licznik kombo był największy przed wykończeniem w nadziej na jeszcze większy drop ED, postarałem się robić kombosy jak z PvP - nieprzerwanie, by zakończyć je umiejętnością. Nie zwracałem uwagi na rodzaj stosowanych kombosów ale mimo tego z mobów zaczęło rzeczywiście wypadać niewiele więcej ED.

    Ale teraz was zagnę - podczas obserwacji zauważyłem, że z mobów, gdzie kombo było nieprzerwane i długie przed dobiciem z umiejętności wypadało mniej ED niż z tych... co kombo było przypadkowo robione do ostatniego przycisku, przerywane... i nawet nie dobite umiejętnością aktywną, ale różniące się.

    Zacząłem się zastanawiać dlaczego tak się dzieje ale nie byłem w stanie znaleść racjonalnego wytłumaczenia. Doszedłem natomiast do prostego wniosku - "Plansze to nie PvP - po co "canceloać" na nich kombosy, skoro i tak mają stoiki a i tak nie dostaje z tego więcej ED..." Grając zatem plansze postanowiłem zrobić coś zupełnie innego - przed dobiciem z jakiejkolwiek umiejętności starałem się pilnować, by robione kombinacje uderzeń były dokańczane do ostatniego guzika, i różniły się do przynajmniej pierwszych trzech wykonanych na mobie i bossie.
    No i zdziwienie - jeszcze nigdy tylu rud zbroi i broni nie wypadało z mi hero jak wcześniej. Jeszcze tyle razy pod rząd nie miałem Luto na sekretach jak wtedy. Zaczęło mi częściej z bossów wypadać rzeczy, a ocena z plansz nie spadała poniżej A.

    "Gdybym wiedział że tak się dzieje wcześniej, nie musiałbym się wtedy tak męczyć z transcendencją" XD

    Ale po jakimś czasie, zdarzył się drobny wypadek - hero nie wydropiło mi nic po za tym co dostałem z buffowanych mobów (fragmenty) oraz z bossa (fragment bądź ruda) a ocena była mizerna ze względu na niski poziom moich kontruderzeń. Nawet nie chciało mi się patrzećna ED. To była siedziba Adriana - jedna z najbardziej znienawidzonych przeze mnie plansz. Obrywałem tam co chwile i nie zawsze dawało się wprowadzić opracowanej sztuki w życie.

    - "No dobra, herbaon jest ciężki. Ale żeby nie wypadło nić? Nawet potion?" - zastanawiałem sie.

    Po czym przypomniałem sobie jak funkcjonuje drabaki - oberwanie od niego chodź raz było w stanie obniżyć twój poziom stylu z "S" do "F" już nie mówiąc o natychmiastowej śmierci (w moim przypadku, oczywiście XD). Zrozumiałem że to nie tylko o kombo może chodzić...

    "a więc nie mogę zostać trafionym nawet raz" - podsumowałem.

    Na niektórych planszach (a już na pewno na Voidzie) nie dawało się nie zostać trafionym. Nie mniej jednak gdy wiedziałem, że zostanę trafiony starałem się wykorzystywać wszystkie skille które dawały mi "ochronę przed KO" w nadziei, że nawet jeśli nie dropnie tyle ED czy przedmiociuku ile chce, to przynajmniej ocenę z kontr uderzeń będę miał lepszą.

    To na Voidzie wyglądało mniej więcej tak:
    - Zostałem trafiony nie wykorzystując skilla z ochroną przeciw KO i byłem nokautowany - dropiło mało monetek
    - Zostałem trafiony mając ochrone przeciw KO i kontynuując według opracowanej metody - nie dropiło fragmentu ale zamiast monetek miałem sztabki złota.


    I to jest moje doświadczenie które nabyłem przez ten cały czas mojej gry. Nie dajcie się zwieść - nie dropi mi non stop, ale więcej niż wcześniej. Jest powód dla którego wydaje mi się, że metoda walki jaką się obiera na planszach ma wpływ na drop. Fajnie by było jakbyście też spróbowali zrobić coś podobnego bo chce znać waszą opinie na ten temat. Chciałbym byście mi dali znać czy ta metoda działa wszystkim czy nie. Jeśli tak - dodam ją do poradnika. Jeśli będę ją sam wykorzystywał. Bo mi ona działa.

    A jak jest z wami?

  • Witam

    Chciałbym zacząć od przeprosin i sprostowania. Opisana powyżej metoda może nie działać na planszach tak jak sugerowałem.

    Gdy pierwszy raz zanotowałem zmiany w otrzymywanych ED, testowałem swoja postać nie na planszach, lecz na terenach. Teraz natomiast, gdy zacząłem grać plansze elianod ze względu na event księżyca zauważyłem, że otrzymywane ED zarówno od mobów jak i minibossów przez cały czas było takie same. Modele i ilość modeli zbieranego złota się tylko różniła, ale w ostateczności łączna suma Ed za moba/minibossa tego samego typu była taka sama (dlatego też mogło wprowadzić mnie w błąd, za co przepraszam TT_TT).

    Nie mniej jednak łączna suma ED pod koniec planszy różniła się. Gdy popatrzyłem na chat okazało się, że to boss dropi różne liczby ED. Możliwe zatem, że metoda opisana wyżej odgrywa role w dropie ED dopiero w starciu z bossem danej planszy. Nie wiem też, czy u mobów jak i minibossów ma wpyw WYŁĄCZNIE na drop przedmiotów, a sugerując się wcześniejszymi doświadczeniami - istnieje taka możliwość.

    Nie mniej jednak jeszcze raz przepraszam za możliwe wprowadzenie was w błąd.

  • Piszesz i piszesz, ale może jakieś dane byś wreszcie przedstawił. Robisz jakieś dzikie eksperymenty - wrzuć jakąś tabelkę chociaż.


    Z mojego widzimisię leci mi więcej kamieni elianod jak mam 100/100 rezo w drop niż jak mam 0/0, ale nigdy nie pisałbym poradnika nie robiąc wcześniej zestawienia statystycznego, tzn.

    Przelecieć się 100 razy na wieżę obronną na 0/0, policzyć ile dropnąłeś, a potem przelecieć się na 100/100 i znowu policzyć ile dropnąłeś.

    I to są te dane, które wszyscy chcemy znać, a nie jakieś domysły.

  • Wiesz, jeśli chodzi o drop, to zasady jego funkcjonowania BARDZO różnią się od rodzaju gry. By móc zamieścić jakiekolwiek materiał, musiałbym poświęcić na to czas. Czas, którego wtedy nie miałem. Ja to co pisałem pisałem w biegu i na podstawie obserwacji które robiłem przy okazji podczas grindowania a których przebieg pamiętałem. Jeśli znajdę czas, postaram się zamieścić jakieś zdjęcie/załącznik by przedstawić różnicę, ale ostatnio system załączania plików robił ze mnie barana i nie wiem czy żywnie będę w stanie coś tu wkleić.

    Nie mam dostępu obecnie do punktów rezonansu - wszystkie zużyłem na co innego. Wiem, że najlepszą metodą sprawdzenia tego byłoby porównanie, ale ja nie jestem bogaczem i nie wydaje+nie chce wydawać kasy na grę tylko dlatego by zobaczyć jak funkcjonuje jedna rzecz z inną. Nie stać mnie na to.

    To nie domysły a wspomnienia oraz ich analiza. Mój błąd że nie wkleiłem tu nic.

    Dzięki za opinie. Może w weekend uda mi się coś ugrać.

  • Witam serdecznie!

    Chciałbym powiadomić że ze względu na limit danych możliwych do przerzucenia na post printscreeny oraz wszelkiego rodzaju materiały badawcze będą przesyłane stopniowo, co może opóźnić całkowitą analizę funkcjonowania dropu w poszczególnych trybach gry. Tak jak pisałem - na różnych trybach gry drop inaczej działa. Inaczej na terenach, inaczej na teorii Adda, a inaczej na Drabakim. Analiza zajmie sporo czasu + nie zawsze będę mieć okazję grać na tyle, by zebrać wystarczająco informacji w tym samym czasie co dodatkowo ją przedłuży. Nie mniej jednak będę starał się udostępniać wam tyle informacji ile jestem w stanie.

    Ze względu na to, że spamie teraz teorie Adda postanowiłem od niego zacząć. Każde ze zdjęć posiada wklejony poziom paska z jakim zaczynałem teorie (jeżeli któreś z poniższych zdjęć nie wyświetla się, lub macie w jakiś sposób ograniczony do niego dostęp, bardzo proszę o natychmiastowy kontakt z działem pomocy lub jeśli to nie poskutkuje - z supportem).

    Podejście#1

    pasted-from-clipboard.png

    Nawet nie myślałem nad tym jak walczyć. Zwyczajnie w świecie spamiłem umiejętnościami i eliksirami many by jak najszybciej zakończyć to przejście.


    Podejście #2

    pasted-from-clipboard.png

    Podobnie do podejścia nr 1 z tą różnicą, że dałem się za bardzo obić. Z tego powodu przejście było o 10 s wolniejsze a kombosy spadły o 1 range w stosunku do pierwszego przejścia.


    Podejście #3

    pasted-from-clipboard.png

    Podejście choć z pozoru lepsze od poprzednich wyszło o wiele gorzej. Podczas pojedynku z purchatewkami nie pilnowałem czasu dopalacza i z tego powodu wyłączył mi się. Musiałem czekać do następnego pojedynku aż się w pełni naładuje. Mimo lepszej rangi drop nie był zbyt dobry.

    (CIEKAWOSTKA: pare lat temu na elwiki istniał artykuł zrobiony przez graczy na temat metod zwiększania dropu. Jeśli dobrze pamiętam jednym z tych metod była aktywacja dopalacza tuż przed uśmierceniem bossa. Według niej miało to zwiększać szanse dropu w momencie jego dobicia)


    Podejście #4

    pasted-from-clipboard.png

    Podczas tego podejścia udało mi się nie dość że utrzymać dopalacz, to jeszcze udawało mi się dokonywać lepszych uników, dzięki czemu atak przeciwnika nie przerywał tak często mojego kombo. Mimo gorszej rangi drop był lepszy. Tak samo czas wykonania planszy.


    Podejście #5

    pasted-from-clipboard.png

    Mimo zachowania podobnego poziomu otrzymywanych obrażeń jak w podejściu od 1-3 udało mi się zachować schemat walki "raz kombo, raz skil + trzy pod rząd różniące się". Drop w fragmentach mniejszy od #1 ale większy od podejścia 2-ugiego i 3-eciego.


    Jeśli by przeanalizować te dotychczasowe podejścia sugerując się dropem we fragmentach od najniższego do największego, to dojść można do wniosku, że największą role odegrał nie całokrztałt oceny, nie kombo ani styl podczas starcia z bossem, a to jak sobie poradziłeś przed uśmierceniem pojedyńczego minibossa. Największy drop w fragmentach był bowiem w chwili prawie bezbłędnego eliminowania stworzeń adda niż w momencie konfrontacji z głównym voidem co oznacza, że gra ocenia cię już od samego początku i dostosowuje nagrody za minibossy w zależności od tego jak poradziłeś sobie do momentu jego uśmiercenia (działa to jak checkpoint w grach wyścigowych).

    Takie jest moje zdanie na obecną chwile.
    Postaram się w wolnym czasie przeprowadzić jeszcze więcej doświadczeń.

    Dziękuje za uwagę i życzę wam dobrej nocy.

  • Witam!
    Oto druga partia printscreenów z dropu z Teori Adda, razem z komentarzami oraz wnioskiem końcowym + screeny oraz komentarze z moich prób dropienia na terenach. Od razu przypominam: jeżeli któreś z przesłanych screenów nie działa lub jest do niego ograniczony dostęp, proszę o kontakt ze mną, pomocą lub ewentualnie supportem.

    Wszystkie screeny są z dnia wczorańszego.

    Podejście #6 (w stosunku do całości)

    pasted-from-clipboard.png

    Czas wykonania tego voida był znacznie gorszy. Nie wpłynęło to jednak na drop. W odniesieniu do wcześniejszych ustaleń podczas starcia wyobraziłem sobie pasek dropu jak u Drabakiego który resetował się w chwili otrzymania uderzenia lub zabicia stworzenia Adda nie ważne z iloma stworami na raz rozpocząłeś walkę. Efekt: upilnowałem stylu na wszystkich 3 szamanach i wszyscy trzej jeden po drugim wydropili fragmenty. W pozostałych sekcjach walka była chaotyczna i nie wydropiłem nic.


    Podejście #7

    pasted-from-clipboard.png

    Ten pojedynek to był jakiś cud. Mimo chaotyczności walk udawało mi się unikać obrażeń oraz utrzymać kombo w najbardziej kluczowych momentach. Młociarz wydropił, wszystkie 3 NPC też oraz główny Void. Przy purchatekach i szamanach się nie dało.


    Podejście #8

    pasted-from-clipboard.png

    Tutaj niestety bez paska (zapomniałem zrobić screena XD). To była porażka - w chwili kiedy miałem dobijać stworzenie Adda obrywałem niemal za każdym razem, możliwie obniżając mi szanse na drop. Jedyną spokojną walką był pojedynek z Balzakiem i on jedyny wydropił.


    Podejście #9

    pasted-from-clipboard.png

    Podobna sytuacja jak w podejściu #8 - jedyna różnica to lepsze starcie z głównym voidem. Zarówno Balzak jak i Void wydropił fragment.


    Podejście #10

    pasted-from-clipboard.png

    Pojedynek przypominający podejście #5 z poprzedniego postu. Nie zawsze udawało mi się pilnować schematu walki. Jeden szaman wydropił, tak samo NPC i zaskakująco 1 purchatewka - w starciu z nimi w ogóle nie używałem kombo, tylko spamowałem umiejętnościami które przesuwały je albo mnie po mapie uciekając z ich burzy ostrzy.


    Jak w takim razie zachować się podczas Teori Adda by lepiej dropić? Na podstawie wyników wcześniejszych obserwacji oraz obecnych wysunąłem wnioski:
    1. Obrażenia oraz obrany styl walki mają podobny wpływ na drop jak na Drabakim - otrzymywanie obrażeń zmniejsza szanse na drop ze stworzenia, a używanie różnych kombo wraz z rónymi skillami zwiększają z kolei te szanse.


    2. Minibossy (stworzenia adda) działają jak checkpointy w wyścigówkach - poprzez wydropienie fragmentu bądź nie oceniają cię jak poradziłeś sobie od momentu zakończenia walki z poprzednim stworzeniem do końca walki z następnym. Tutaj nie ma co się kierować oceną pod koniec misji. Liczy się tu i teraz. Jeśli twoje komba są przerywane przez atak, jeśli nonstop obrywasz oraz spamujesz tym samym bądź idziesz łatwą drogą i "oneshot"ujesz każde stworzenie nie masz co liczyć na spory drop.
    ROZWIĄZANIE: Jeśli wiesz, że w którymś momencie masz zostać zasypanym przez ataki, staraj się wpierw osłabić stworzenie/a na tyle, by twoje wznowione ataki po ich szturmie od razu wykończyły stworzenie, a w tym samym czasie były na tyle liczne byś mógł zachować ich różnorodność a przez to styl (tu też się musisz pilnować by jakiś jeden wrogi atak nie zepsuł ci dobicia). Nie wykańczaj też wszystkich stworzeń na raz a niszcz ich jednego po drugim (chyba, że nie jesteś w stanie tak walczyć z jakąś liczbą/rodzajem stworzeń a wiesz że poradzisz sobie z resztą - tu "oneshot" jest wskazany).


    3. Czas nie do końca ma wpływ na drop - kiedyś słyszałem, że w chwili przekroczenia pewnego progu czasu drop fragmentów jest zupełnie inny. Ja mając różnice czasu 1 minuty czy to w tył czy w przód nie widziałem różnicy. Wiem, wiem że są osiągnięcia. Chciałbym zobaczyć podobną liczbę podobnych screenów do moich od gracza który potrafi przekroczyć próg czasu krótszego niż 1:30 min. Może rzeczywiście wtedy coś się dzieje z dropem fragmentów. Ja na na ten moment jestem zbyt kiepski w tym by móc próbować przekroczyć tą granice. Przepraszam ;_; Tak czy inaczej ci co też nie potrafią na razie przekroczyć tego progu niech wiedzą, że nie trzeba się spieszyć. Drop we fragmentach może być większy nawet przy gorszym wyniku czasowym.

    Tym samym bardzo proszę każdego kto potrafi przekroczyć granice 1:30 o podsyłanie swoich wyników dropu z ich opisami. Im więcej wiemy tym lepiej nam pójdzie w przyszłości. + Chciałbym móc poznać wasze doświadczenia z Voidem. To narazie opis przeżyć ich analiza oraz wnioski z nich wysunięte, ale jeżeli uda się nam na ich podstawie ustalić fakty z nim związane, będzie mogło to pomagać graczom a fakt zostanie dodany do poradnika.


    Na ten moment zakończę temat Teorii Adda chyba, że będziecie potrzebowali jakiś dodatkowych informacji. Chciałbym sprawdzić działanie dropu na planszach normalnych (od 1-98lv), epickich (99lv), sekretnych oraz pozostałych z działu "specjalne". Teraz pragnę podzielić się z wami doświadczeniami z terenów.

    Tak, miałem okazje sprawdzić drop na terenach by zobaczyć czy działa podobnie jak poprzednio (czy dobicie moba z aktywki zwiększa ED).


    Wynik: Nie działa. Nie ma zmian.


    Podejście tylko z kombo (liczba otrzymanych ED):

    pasted-from-clipboard.png


    Podejście po dobiciu z aktywki (liczba otrzymanych ED):

    pasted-from-clipboard.png


    No ok. Przestało działać. Trafiło szlak. Ale skoro z ED nie działa to jak działa z dropem przedmiotów? Próbowałem zatem dalej na różne sposoby i po obserwacjach doszedłem do wniosku, że działało to mniej więcej tak:

    - 1/4 (25%) mobów na terenie dropiło przedmiocik jeśli używało się wyłącznie kombo.

    - 1/2 (50%) mobów na terenie dropiło przedmiocik jeśli:
    * używało się wyłącznie umiejętności
    * używało się umiejętności po zastosowaniu kombo w celu dobicia
    * używało się kombo lub/oraz umiejętności podczas włączonego dopalacza.


    To na razie wszystko co udało mi się ustalić. Tak jak pisałem powyżej - chce na razie skończyć temat Voida by poruszyć inne. Jeżeli forma opisów wam nie odpowiada, coś jest nieczytelne, lub czegoś w tym wszystkim wam brakuje, to nie bójcie się a piszcie czego potrzebujecie. Będę starał się w wolnym czasie sprostać waszym oczekiwaniom.

    Na ten moment to tyle. Dziękuje za uwagę i życzę udanej gry!

  • Witam!

    Oto Printscreeny z dropu z planszy 10-7 (tj.: Wspomnienia Zastygłego Słońca). Printscreeny były robione w jeszcze poprzednią niedziele ( 3.11.2019). Zawierają listę wydropionych przedmiotów oraz ich analize.


    W każdym przypadku robiłem je samemu, oraz bez buffa z "koncentracji bohatera".


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście pierwsze - było 9 sekcji. Łączna ilość mobów na planszy wynosiła 90. Ani jednego minibossa. Nie dropiło w ogóle w sekcjach od 1-3 nie ważne co zrobiłem. Dopiero od 4 sekcji zaczęły wypadać przedmioty ale było ich naprawdę mało. Starałem się najpierw używać kombo i dobijać moby umiejętnościami, ale widząc, że nie wiele to daje na 6 sekcji wkurzyłem się i zacząłem atakować samymi umiejętnościami. Udało mi się zachować włączony dopalacz od samego początku do końca. Nie udało mi się natomiast zachować stylu. Na 90 mobów wypadło 14 przedmiotów, z czego 9 były zwykłej rzadkości, 3 były rzadkie i 2 były elitarne. Z samego bossa nie wypadło nic.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście drugie - w tym przypadku tak samo z sekcji 1-3 nie wypadło nic i zaczęło dropić od 4-wartej sekcji. Na szóstej sekcji tym razem też nic nie wypadło a w tym przejeździe starałem się używać samych aktywek na mobach. Dropiło pózniej w kwadracie 7 i 8. Tak samo z dopalaczem i bez bycia nietkniętym i stylowym w walce. Boss nic nie wydropił. Łączna liczba przedmiotów uzyskanych z mobów: 10, z czego: 8 zwykłe, 2 rzadkie.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście #3 - z kwadratu 1 oraz 2 nie wydropiło nic. Z kolei zaczęło dropić od kwadratu nr 3. Kwadrat nr 6 na mapie też nie wydropił nic jak poprzednio ale tym razem z kwadratu nr 8 zaden mob nic nie wydropił. Boss nie wydropił nic. Z dopalaczem i próbami zachowania stylu jak poprzednio. Na 90 mobów wypadło 12 przedmiotów, z czego 10 to zwykłe, a 2 rzadkie.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście nr 4 - bardzo przepraszam za zdjęcie w takiej formie - żywnie zagapiłem się i zapomniałem zrobić printscreenu pod koniec.

    Przy przechodzeniu kwadratów nie wydropiło na 1 i 2 i jakimś cudem na 7. Reszta wydropiła. W porównaniu do poprzednich podejść udało mi się pod koniec paska życia Solacea zrobić karkołomną kombinacje różnych kombo i skilli, bez pozostania trafionym przez niego pod sam jej koniec. W efekcie Solace wydropił. Łączna ilość przedmiotów uzyskanych od mobów: 10 z czego - 6 zwykłych, 4 rzadkie. Boss wydropił przedmiot elitarny.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście piąte - 1 i 2 nie wydropiły. Kwadrat 3 wydropił ale 4 i 6 już nie. Na siłe starałem się zachować styl ale nie wyszło to za dobrze. Wydropiłem z mobów mało przedmiotów mimo ich zupełnie innej rzadkości niż zwykle. Boss też wydropił, ale tamten błogosławiony kamień. Na 90 mobów wydropiło 7, z czego 1 normalne przedmioty, 5 rzadkich i 1 elitarny. Boss wydropił kamień XD.


    Podsumowująć: grając samemu Wspomnienia Zastygłego słońca łączny drop przedmiotów z mobów wachał się od 7~14 na 90. Jeśli weźmiemy pod uwage że na niektórych kwadratach w nie dropi na 100% (tj. kwadraty nr 1-2 czyli te 5 cieni Solacea) i policzymy tylko te w których drop się pojawiał, wychodzi, że było to jakieś 8,25~16,5% na wszystkie moby które mogły coś wydropić. Z czego:

    - Normalne przedmioty to był jakiś: 14,3%~83,3%

    - Rzadkie przedmioty to był jakiś: 16,7%~71,4%

    - Elitarne przedmioty to był jakiś: 0%~14,3%


    Boss na 5 przejazdów wydropił 2 przedmioty (jeden w czwartym, drugi w piątym, to jest: 40% z całości) i jeden przedmiocik był elitarny, a drugi normalny.


    Niestety to tyle. Czeka mnie jeszcze przejście tego samego z większą liczbą graczy w drużynie by sprawdzić działanie buffa, także na podobny sposób sprawdzanie dropu w twierdzy solace'a oraz na mapach już poniżej poziomu graczy by pokazać jak różni się na nich drop. Dopiero po tym omówię albo hero, albo drabakiego.


    Dziękuje za uwage!

  • Witam Ponownie!


    Mam dla was kolejne printscreeny z 10-7. Tym razem są to próby gry w drużynie (używałem w grze wyszukiwarki drużyn a to oznacza, że zaczynałem grę z pełnym paskiem gorączki co dodatkowo zwiększało drop). Część zdjęć jest z poprzedniego dnia.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście #1 - Tu byłem w drużynie z jedną osobą (czyli premia do dropu powinna dodatkowo wynosić 50% co nie)? Nie byłem w stanie dbać ani o styl walki, ani o informacje skąd dokładnie wydropiło bądź nie - jeślibym grał za wolno jeszcze by mnie wyrzucił. Tak czy inaczej: na 85 mobów (wiem, że jest 90, ale z obu pierwszych sekcji nie widziałem by cokolwiek wydropiło) zdobyłem 19 przedmiotów, z czego 16 normalnych, 2 rzadkie i 1 elitarne. Solace wydropił elitarny przedmiocik.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście #2 - Czterech graczy w teamie (premia 150%). Podobna sytuacja jak w podejściu pierwszym, ale drop o dziwo mniejszy. 12 przedmiotów z mobów z czego 9 zwykłych, 2 rzadki i jeden elitarny. Boss wydropił kamień.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście #3 - 2 graczy. Z nikąd nagle sekcja nr 2 zaczęła dropić - coś do czego podczas gry w pojedynkę nie doszło. Z mobów dostałem 15 przedmiotów: 9 normalnych, 6 rzadkich. Boss nie wydropił nic.


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście nr 4 - niemal dokładna powtórka podejścia trzeciego. Różnił się tylko rodzaj przedmiotów i gracz z jakim grałem. Dostałem tyle samo przedmiotów i w tym samym rozkładzie co w podejściu #3


    pasted-from-clipboard.png

    Podejście piąte - Czterech graczy. Sekcja z czterema cieniami Solace'a też wydropiła. Nie miałem nic do gadania - tylko biegałem, zbierałem drop i pilnowałem tego, żeby coś robić byle nie zostać wyrzuconym z planszy. Boss nie wydropił nic. Moby wyrzuciły 18 przedmiotów: 13 zwykłych, 4 rzadkie, 1 Elitarny.

    We wszystkich 5-ciu grach udało mi się zachować włączony dopalacz do samego końca.


    Podsumowując swoją grę (statystycznie):


    - Dwuosobową:
    * Ponieważ sekcja nr 2 zaczęła dropić, muszę doliczyć te 4 cienie Solace'a do mobów z których można cokolwiek wydropić (dotyczy również gry 4-ro osobowej)
    * Na 84 moby wydropiło od 15 do 19 przedmiotów (tj.: 16,85~21,35% mobów wydropiła) z czego: 9~16 były zwykłymi (60~84,21% wszystkich), 2~6 były rzadkimi (11,77~40%) i tylko 1 elitarny przedmiot na 3 gry (0~5,26%)
    * Boss wydropił tylko raz przedmiot elitarny (na 3 próby wydropił raz czyli 33% z tego co mógł)


    - Czteroosobową:
    * Na 84 moby wypadło od 12 do 18 przedmiotów (tj.: 14,29~21,42% mobów wydropiła) z czego 9~13 zwykłych (72,22~75% całości dropu), 2~4 rzadkich (16,67~22,22% całości) i 1 elitarny na każde podejście (5,55~8,33%)
    * Boss na 2 gry wydropił tylko jeden przedmiot i to zwykły (50% z tego co mógł)



    Podsumowując swoją grę (całościowo):
    - Na normalnych planszach o poziomie gracza, w starciu z mobami oraz bossami styl walki przestaje funkcjonować, zaczynają funkcjonować statystyki. Nie ważne bowiem co robiłem i tak dropiło jak chciało.

    - Na planszach normalnych o poziomie gracza bazowa szansa na drop przedmiotu z mobów (bez drużyny, specjalnego ekwipunku, gorączki oraz rezonansu - czyli taką jaką dostajesz na początku gry) wynosi w okolicach 12,5%


    - Patrząc na wyniki z poprzednich gier samemu sugeruje, że premia do dropu wynikająca ze zwiększonej liczby graczy nie jest premią dodawaną, a premią "domnożaną". Czyli to nie jest premia +50% za każdego gracza, a premia narastająca x1,5 (2)/x2 (3)/ x2,5 (4 graczy... inaczej dodatkowe 50%... ale z tej szansy co masz).

    Jak zatem podchodzić do normalnych plansz ze swoim poziomem? Z całą ekipą (4 osoby czyli 12,5%x2,5=27,5% szans na drop). Tutaj zwiększenie dropu ED oraz przedmiotu też będzie funkcjonować. Jeszcze gorączka się jakaś trafi... tutaj nie ma co się za bardzo starać. Zachowanie stylu może nie działać.
    I tak "częstotliwość dropu" =/= "szanse na rzadszy drop". Jak dropnie to dropnie :D

    Jeszcze czeka mnie analiza dropu na planszach normalnych o niższym poziomie od obecnego. Tam dropi częściej i warto wziąść to pod uwagę podczas uzupełniania zapasu składników. Na ten moment zakończe temat normalnych plansz.

    Dziękuję za uwagę i udanej gry!

  • Witam ponownie!

    Z góry przepraszam - zapomniałem napisać paru informacji wynikających z gier na 10-7. To co napiszę poniżej powinno było się znaleźć w "Podsumowując swoją grę (całościowo)". Krótkie dopowiedzenie:

    - Na planszach normalnych o poziomie gracza bazowa szansa na drop przedmiotu z BOSSA (bez drużyny, specjalnego ekwipunku, gorączki oraz rezonansu - czyli taką jaką dostajesz na początku gry) wynosi w okolicach 35%

    - Nawet zwiększona liczba graczy w drużynie podczas przechodzenia planszy normalnej o poziomie gracza nie zwiększa dropu ED.

    Dziękuje za uwagę i przepraszam za niepamięć ;_;