Crimson Flames - Poradnik Raidu Rosso

 • Crimson Flames: Poradnik Raidu Rosso
  1. Wstęp i opisanie nagród


  Witam wszystkich w poradniku który dotyczy 8-man (ośmioosobowe) raidów nowego regionu Świata Demonów - Vanimir, które nie długo dojdą na nasz serwer, mianowicie trzech:
  - Crimson Tower Of Howling flames (12-5-1/2/3)
  - Never-ending Darkness (12-6-1/2/3)
  - Crimson Cradle Of Flames (12-7-1/2/3)
  1/2/3 to etapy raidów

  Każdy Raid jest Trzy etapowy, więc dziewięć etapów i nagród łącznie!
  Od razu powiem że limit ożywień na cały raid to 3 - jak na obronie wieży elyanod, sęk w tym ze system cie sam ożywia po 13 sekundach. Nie możesz siebie ożywić sam kiedy chcesz.

  Raidy w głównej mierze są skupione dla najsilniejszych graczy, ale znając wydawce tej gry - najsilniejszych postaci, niestety.
  Tylko najwytrwalsi i ci, którzy mają niezły zapas ED na potki ukończą te raidy i otrzymają nagrody. Co więcej - każdy raid daje poszczególną nagrodę w postaci szansy na legendarne akcesorium bądź bardzo drogich kamieni - ich nazwa na PL nie jest znana, więc nazwę je po prostu kamienie many. Ich opis może w innym poradniku albo nawet pod koniec tego, dropią także na innych dungeonach vanimir, ale na raidach głownie i te lepsze.

  Brzmi super, no nie? No właśnie sęk w tym ze nie - nagrodę za raid można otrzymać tylko raz na tydzień - gdy pierwszy raz przechodzisz cały raid, dla przykładu po zrobieniu Crimson Tower Of Howling Flames, tak zwane 12-5, otrzymasz nagrodę
  w postaci dropu kamieni many, albo jak jesteś RNG'eusem akcesorium, jednak jeżeli pójdziesz na ten sam raid znowu... nie otrzymasz nic, ani z ziemi, ani nie będziesz mógł znowu odebrać kostek(screen poniżej). Tak skonstruowane są te raidy, nie ważne czy acc czy kamienie - raz w tygodniu, nie udało się dropnąć w tym tygodniu, spróbuj w następnym! albo..

  jak widać jest opisane gdzie dropi poszczególne acc, ale opisze się o tych acc trochę później!
  Zaznaczone ptaszkiem to raid ukończony, z odebraną nagrodą, jak już mówiłem raz na tydzień. Reset odbywa się może w środy, zależy - to serwer europejski tu niczego nie możemy być pewni.


  Dodatkowa opcja resetu:
  Czy da się jakoś zresetować nagrodę z raidu? Tak! w dodatku resetuje się cały tydzień - Crimson Trace ticket to oryginalna nazwa tego przedmiotu, można go zdobyć dropiąc z 12-8 Shadow Vein, to nie raid, tylko normalny dungeon - ale to nie o tym poradnik. Jest jeszcze opcja uzyskania biletu poprzez wymianę składników u kowala w Elyanod. Ale najpierw..


  Broń Rosso:
  Drop broni odbywa się tylko w ostatniej części raidu - Crimson Cradle Of Flames, ale pasek (identyczny jak przy broni voida) ładuje się przy robieniu poprzednich etapów, naładować cały pasek i iść na 12-7 po broń? Poważny plan, życzę powodzenia!
  UWAGA! Jeżeli ktoś z waszej drużyny dostanie broń, każdy z członków drużyny dostanie jeden składnik, Blazing Crystal - można je wymieniać na różne nagrody u kowala Elyanod - w tym samą broń czy bilet resetu!


  1x Blazing Crystal -> Losowy kamień many, unikatowy
  2x Blazing Crystal - 300 Eliksirów skamieniałości
  5x Blazing Crystal - Bilet Resetu Raidu (crimson trace ticket)
  20x Blazing Crystal - Bron Rosso!


  statystyki broni:
  - 3 niezidentyfikowane statystyki
  - 50 Odporności na ogień
  - 1% na na odpalenie przeciwnika (tylko gdy w broni jest efekt podpalania jako atrybut)
  - 5% adaptacji (o tym trochę później) [plansza]
  - Podczas ataku 2% szansy na wezwanie Promienia Czarnego Tytana [plansza]


  efekt ulepszenia:
  (+9) Dodatkowe Sloty na kamienie many odblokowane, -5% kosztów many
  (+10) Obrażenia Od Wszystkich umiejętności +10%
  (+11) Magiczny/Fizyczny poziom ataku + Lv. 10
  (+12) Magiczny/Fizyczny atak +5%
  (+13) Obrażenia krytyczne + 10%

  Ranking:

  Ranking raidu - jest 100 miejsc, za bycie w rankingu(miejsce nie ważne)raidu podczas tygodniowego resetu dostaje się siedzonko na tydzień:


  Raid Progress:

  Raidy mają swój procent progressowy - czyli ile kto ukończył. Każdy startuje z 0%, 100% to oczywiście wartość maksymalna, Osoba która ukończyła tylko pierwszy etap 12-5-1( (Crimson Tower Of Howling Flames) ma 11%, ktoś kto ukończył całe 12-5(a dokładniej mówiąc 12-5-3) ma 33%, całe 12-6 66%, ktoś kto ukończył 12-7 czyli cały raid oczywiście 100%

  A po co to komu? dlatego że to podział na osoby które ukończyły poszczególne etapy. Osoba mająca 33% może wejść na 12-6, ale osoba która ma 22%, 11% albo 0% już nie - system mu na to nie pozwoli bo nie ukończył poprzedniego raidu. A więc żeby wejść na 12-6 każda osoba w drużynie musi ukończyć 12-5 i mieć 33%
  Nie ważne czy ukończy martwa czy nie - w skrócie zginie i zostanie "carrowana" - będzie mieć 33% i będzie mogła odebrać nagrodę, tylko nie podniesie dropu z ziemi.
  Camp: Crimson Edge

  To teren na który wejść można tylko biletem szybkiego transportu. Tylko na tym terenie można zrobić Raid Party, wystarczy albo podejść do ćmy latającej trochę dalej albo zrobić Party klikając prawym na swój pasek hp/mp. Tylko tu można dodawać ludzi do Raid Party, by tu wejść trzeba ukończyć fabułę Elyanod. Proszę pamiętać ze Raid Party a normalne Party to dwie różne sprawy! Raid Party jest specjalne i jak na Screenie wyżej charakteryzuje się procentami poczynań na raidzie jak i może w nim być MAKSYMALNIE OSIEM OSÓB! Będąc w normalnym party nie wejdziesz po prostu na raid, ani nawet na story mode.  to tyle póki co, następna część to już opis 12-5 i również nowa bardzo ważna statystyka - Adaptacja
  wolałbym i proszę by nikt nie pisał dopóki nie ukończę poradnika. Ino wiem ze to może być nieodpowiedni dział + ten content jeszcze jest nam niedostępny - ale uznałem ze skoro mogę pomóc i zrobić jakiś poradnik lekko wyjaśniający pewne kwestie - to czemu nie?

 • Adaptacja/Adaptacyjność:

  Z racji że nie znamy oficjalnej nazwy pozwólcie że posłużę się nazwą Adaptacja, oryginalna to "Adaptivity"

  To nowa statystyka dodana do elsworda. Jest to statystyka ekskluzywna dla świata demonów. dlaczego?
  Świat demonów nakłada na każdą osobę na dungeonie świata demonów debuff(osłabienie), i tu jest pies pogrzebany - ten debuff to ogromne ilości odjętych tobie statystyk. Każda plansza Vanimir, czyli świata demonów nakłada na ciebie debuff.

  Każda mapa normalna (czyli nie raidy) odbiera ci -30% Ataków, obrony i punktów życia.
  Każdy raid odbiera ci aż -50% Ataków, Obrony i punktów życia

  Brzmi fajnie, co nie? Tego Debuffa się nie da pozbyć, jedyna droga to zyskać adaptacje. Adaptacja to statystyka która po części ci niweluje debuff ze świata demonów, czy z raidów czy z normalnych plansz Vanimir. Niestety adaptacji nie da się slotować. W takim razie skąd ją wziąć? Tytuły i Akcesoria to jedyne realne źródło zyskania adaptacji.
  Tytuły które dają adaptacje to:

  Wejście do świata demonów (Ang. Entrance To The Demon Realm) - 3% adaptacji
  Sentinel Unit (za chiny nie wiem jakby mogli to przetłumaczyc) - 3% adaptacji
  Klucz do zwycięstwa (Ang. Key To Victory) - 3% adaptacji
  Zepsuta Tożsamość (Ang. Corrupt Identity) - 3% adaptacji
  Strażak (Ang. Fire Tamer) - 3% adaptacji
  Mroczne Spojrzenie (Ang. Dark Gaze) - 5% adaptacji
  Włóczęga (Ang. Drifter) - 3% adaptacji
  dałem potencjalne polskie tłumaczenia

  odsyłam na elwiki co trzeba zrobić na dane tytuły!
  Akcesoria które dają adaptacje to:

  Nightmare Blindfold - 3% adaptacji, dropi z 12-3 (Dark Elves' Outpost)
  Agate Fragment - 3% adaptacji, dropi z 12-8 (Shadow Vein)
  powodzenia w farmieniu hehe

  Jak widać adaptacji dużo aż tak nie da się uzyskać, ale to jedyna droga by zniwelować debuff na planszach/raidach Vanimir.
  Adaptacja działa tylko w Vanimir, nigdzie indziej - nie ma z niej użytku na planszach jak sekrety ze elyanod.

  Ważne:
  Na Koreańskim serwerze zmienili Adaptacje jak i sam debuff:

  * 12-1 30% → 10%

  * 12-2 30% → 10%

  * 12-3 30% → 10%

  * 12-4 30% → 20%

  Jaśniej mówiąc - dwie pierwsze plansze nakładają tylko dziesięcioprocentowy debuff (wcześniej trzydziestoprocentowy), następne dwie 20% debuff zamiast 30%. Łatwiejsze początkowe plansze Vanimir. No i z panem bogiem bo te plansze są bezsensownie trudne i prawie wszystko w nich Oneshotowało.

  Wszystkie Akcesoria i tytuły które dawały 3% adaptacji zostały znerfione do 2%. Dlaczego? Przez ogólny buff Adaptacji i przez Nerf debuffa. A dlaczego nam o tym teraz mówisz? Bo nigdy nie wiesz jaki patch wejdzie, a dobrze jest wiedzieć w jakiej jest się sytuacji. Sam debuff z demon world nie odbiera już obrony!
  Także raidy dostały spory nerf dla osób które mają adaptacje, ale to bezpośrednio zacytuje:
  "(Buffed so adaptability is 2.3x effective in raid gunoens)"
  "– Adaptability directly cancels out Demon Realm debuff"
  Po prostu patrzcie jakie Vanimir dostaniecie, by wiedzieć gdzie jesteście - jak 30% debuff na każdym dungu to powodzenia, a jak 10% to chwała bogu.


 • Flame Marks
  Flame Marks to dodatkowa nagroda za raid. Są to dodatkowe materiały które można wymieniać u alchemika Elyanod,

  "Nagroda dla tych którzy pomogli innym poszukiwaczom przygód ukończyć raid"
  Jak je zdobyć? Jeżeli ukończyłeś poprzedni raid (33%/66%/100%) i pójdziesz na ten raid znowu ale z osobami które tego nie ukończyły i mają:

  0% i chcą iść na 12-5
  33% i chcą iść na 12-6
  66% i chcą iść na 12-7
  To je otrzymasz jako nagrodę.
  Dla przykładu -jeżeli ty masz 33% i pójdziesz na
  Crimson Tower Of Howling Flames ponownie( czyli już ukończyłeś ten raid w tym tygodniu) ale z osobami które mają 0% dostaniesz za te osoby te składniki jako drop z bossów. Tak samo jeżeli masz 66% i pójdziesz z kimś kto ma 33% na Never-ending Darkness dostaniesz za niego Flame Marki. Im więcej osób którym masz zamiar "pomóc" tym większa ilość Flame Marków!

  Zanieś je do alchemika elyanod po następujące nagrody:
  2x Flame Mark - 10x Deser Bingsu, 10x Eliksir Skamieniałości, Eliksir adaptacji* [Do Wyboru]
  20x Flame Mark - Crimson Calamity Cube
  30x Flame Mark - Crimson Eye Cube
  100x Flame Mark - Dark Recluse Cube
  500x Flame Mark - Crimson trace ticket**

  Crimson Calamity/Crimson Eye/Dark Recluse to kostki z kamieniami które można dostać za ukończony raid pierwszy raz w tygodniu - jest to dodatkowa opcja ich uzyskania, więcej kamieni many, więcej pieniędzy, prawda?

  Sami spójrzcie, to te same!

  dark recluse cube
  Ludzie mówią żeby otwierać Dark Recluse Cube - im lepsza kostka tym lepsza szansa na lepsze kamienie, ale pamiętajcie że to dalej RNG.

  *Eliksir Adaptacji

  Jest to eliksir dający 3% adaptacji na 20 minut. Czemu tego nie opisałem jako źródło adaptacji? Bo te eliksiry trwają zbyt krótko i nie można używać z tak zwanymi Wonder Drugami - Inaczej "Wspaniałe Trunki"? Dla przykładu chodzi o te:


  Dodatkowo jeżeli ktoś ma dostęp do starych Napoi Kronosa (ale staroć, no nie?)także nie można ich łączyć z Eliksirami Adaptacji, co sprawia że eliksiry adaptacji są jeszcze bardziej bezużyteczne. A Napoje Kronosa bardzo pomagają na raidach(chociaż słyszałem że chodzą w absurdalnej cenie). W teorii można używać eliksirów adaptacji, ale tylko gdy ktoś nie potrzebuje żadnej innej potki/wonder druga

  **Crimson Trace Ticket

  nawet znalazłem obrazek
  Czemu nie opisałem jako dodatkowa opcja resetu? Nie sądzicie ze 500 Flame Marków za jeden bilet to lekki absurd? Bo to niestety absurd. Flame Markow dostaje się różnie, można dostać po 2 albo po 30 zależy od ilości osób. Ta opcja resetu jest tylko dla osób które mają zamiar mieć wszystkie acc raidowe i broń Rosso i nie interesuje ich większy zarobek.