Posts by Gomamon1212

  Just make every red stone with psychical skill and blue with magic skill , or atleast make higher chance for this and second, remove Hyper actives from them, idk if thats just me and my friends but like 70% of my unique stones are Hyper Actives, or wrong color.

  Widzę, że niektórym się tu zapomniało jaka jest prawdziwa definicja pay-to-win.

  Quote

  pay-to-win

  Games that let you buy better gear or allow you to make better items then everyone else at a faster rate and then makes the game largely unbalanced even for people who have skill in the game without paying.

  Co w Elswordzie możemy nabyć za pomocą IS, co da nam znacznego "kopa" w stosunku do graczy f2p? Bardzo dużo rzeczy i myślę, że nie trzeba ich wymieniać. Niestety pieniądze w tej grze stanowią podstawę do stworzenia postaci będącej ponad przeciętną. Uważam osobiście, że kiedyś Elsword był o wiele mniej p2w mimo potrzeby zakupienia paska B i rozszerzenia quick-slotów. Kiedyś ostoją, na której zatrzymywało się większości graczy, było eq SD z którego scraftowaniem nie było żadnego problemu, robiło się to może w 2-3 tygodnie. Ci bardziej dedicated gracze szli po set henirowy, który i tak nie dawał znaczniejszej przewagi w stosunku do setów SD. Przeciętną upgrade broni było +8/9, ponieważ w tamtym okresie wystarczało to w zupełności do gry. Dzisiaj z taką bronią (nie będąc przy tym totalnie useless) możemy sobie co najwyżej pochodzić na jakieś sekrety, czy coś. Obecnie KoG zastosował pewnego rodzaju paywall przez to, że np. ulepszając armory Elrianode do +9/10 odblokowujemy dodatkowe sloty na kamyki takie jak % crit dmg, które jednak zmieniają w rozgrywce bardzo wiele, chociażby przez to, że zwiększają combat power który po wejściu na EU ograniczy z pewnością dostęp do niektórych plansz wielu graczom. Z bronią jest tak samo. Jeżeli nie mamy Type-Void +10/11, to nie możemy nawet wziąć udziału w nowym kontencie (patrz 12-5, 12-6, 12-7). A skąd bierzemy fluory/zwoje na ulepszanie eq? Oczywiście, że z IS. I co prawda Elsword umożliwia handel przedmiotami z IS, przez co możemy farmić przez grube tygodnie/miesiące (wadząc przy tym reszcie wyekwipowanej najczęściej drużyny) aby w końcu dojść do takiego etapu jak ludzie, którzy zapłacili, jednak kto normalny ma na to czas i chęci? Obecny playerbase Elsworda to głównie gracze którzy mają przynajmniej jedną postać z bronią przynajmniej +10 i armorami +9. Jest tak dlatego, że casualowy odłamek społeczności grającej w tą grę wykruszył się po dodaniu nowego kontentu pokroju właśnie Elrianode, przez co zostali praktycznie sami competetive gracze którym ciężko odejść od tej gry, bądź nadal sprawia im ona w jakiś sposób przyjemność. Podsumowując: Czy można osiągnąć coś w tej grze nie wydając na nią ani grosza? Tak, jednak wymaga to chorej ilości czasu i dedykacji. Nie zmienia to jednak faktu że prawie wszystkie gry f2p (wliczając w to Elsworda) są p2w. Póki co znam tylko jeden przykład gry f2p w którą faktycznie można grać na poziomie bez wydawania pieniędzy, i jest to MapleStory na serwerze Reboot (gdzie w cash shopie można kupić za prawdziwe pieniądze tylko kosmetyczne rzeczy i ew. peta zbierającego drop, a cała reszta dająca impact na obrażeniach naszej postaci jest do nabycia za walutę wyfarmioną w grze).

  Juz naprawde bez przesady, na luzie z eventami i bez wydawania zlotowki na gre mozna wydropic sobie bron voida, niedawno byl event na upgrade gdzie spokojnie mozna bylo wbic +10 majac kilka fluorow ktore nie sa jakies wybitnie drogie na tablicy, eq elyanod tez mozna spokojnie zrobic średnia gdzie kamienie kosztuja po 150 za sztuke, za 100% zuzytej woli na labo na postaci z rezo z drop, z samych proszkow mozna zarobic 60mln nie wliczajac w to kamieni i zaproszen ktore tez mozna sprzedac

  Simple, just add invisible hair, top, bottom, gloves, boots and weapon to IS.
  Some characters has awesome hair like cbs or metamorphy and i think many of use would love to play with this but we cant cuz like 7% all skill dms is always better than look and etc.

  Let us play 2vs2/3vs3 with someone in party like we used to play years ago, i have no idea why they blocked it but 2vs2 is almost completely dead cause of this, i wont even talk about 3v3