Posts by uzytkownikreny123

  Na początek wydrop/scraftuj sobie eq heroic (2 części jednego koloru + 2 części drugiego), jeżeli chodzi o broń to myślę że do w miarę swobodnego chodzenia na Add's Energy Fusion Theory (gdzie dropi najlepsza obecnie dostępna broń) wystarczy claymore heroic +9 (polecam celować w taki z +27 poziomem bohatera).

  Gdy ogarniesz już powyższe, możesz zająć się dropieniem kamyków do setu w Elrianode.


  Efekty w jakie powinieneś celować:

  Góra stroju: Attack/Attacked

  Dół Stroju: Party Physical Attack/Attack Speed (Tutaj zależnie od preferencji, chociaż pierwsze bardziej pod PvE, a drugie pod PvP)

  Rękawice: Stackowanie skilli (Z tego co się orientuję to na CA/BQ gra się teraz 200mp, czyli umiejętności siły)

  Buty: Zmniejszenie zużycia PM, Boss damage, Zmniejszenie regeneracji umiejętności x, Ignorowanie obrony (Tutaj masz akurat dużo fajnych efektów, chociaż dwa pierwsze według mnie są najbardziej opłacalne)

  W ekwipunku heroic nie polecam patrzeć na bonusy +10% do skilli, bo znalezienie perfekcyjnych części zajmuje po prostu za dużo czasu i nie jest opłacalne, zwłaszcza że to przejściowe eq.

  Prawda, jednakże w praktycznie każdym dungeonie od Elrianode (oprócz 11-5, w tym przypadku tylko ostatni stage) boss jest wystarczająco duży, aby wyciągnąć na nim maksymalny potencjał dmg z Gungnira. Poza tym, DB nawet bez gungnira zadaje o wiele większy dmg (sprawdzone na 4-x na DB z type-void 8-15 i eq heroic, oraz na Anemos 10-15 z eq Elrianode) W dodatku nawet, gdyby tak nie było, nadrabia ona prawdopodobnie najlepszym razem z Mad Paradoxem clearem : )

  Widzę, że niektórym się tu zapomniało jaka jest prawdziwa definicja pay-to-win.

  Quote

  pay-to-win

  Games that let you buy better gear or allow you to make better items then everyone else at a faster rate and then makes the game largely unbalanced even for people who have skill in the game without paying.

  Co w Elswordzie możemy nabyć za pomocą IS, co da nam znacznego "kopa" w stosunku do graczy f2p? Bardzo dużo rzeczy i myślę, że nie trzeba ich wymieniać. Niestety pieniądze w tej grze stanowią podstawę do stworzenia postaci będącej ponad przeciętną. Uważam osobiście, że kiedyś Elsword był o wiele mniej p2w mimo potrzeby zakupienia paska B i rozszerzenia quick-slotów. Kiedyś ostoją, na której zatrzymywało się większości graczy, było eq SD z którego scraftowaniem nie było żadnego problemu, robiło się to może w 2-3 tygodnie. Ci bardziej dedicated gracze szli po set henirowy, który i tak nie dawał znaczniejszej przewagi w stosunku do setów SD. Przeciętną upgrade broni było +8/9, ponieważ w tamtym okresie wystarczało to w zupełności do gry. Dzisiaj z taką bronią (nie będąc przy tym totalnie useless) możemy sobie co najwyżej pochodzić na jakieś sekrety, czy coś. Obecnie KoG zastosował pewnego rodzaju paywall przez to, że np. ulepszając armory Elrianode do +9/10 odblokowujemy dodatkowe sloty na kamyki takie jak % crit dmg, które jednak zmieniają w rozgrywce bardzo wiele, chociażby przez to, że zwiększają combat power który po wejściu na EU ograniczy z pewnością dostęp do niektórych plansz wielu graczom. Z bronią jest tak samo. Jeżeli nie mamy Type-Void +10/11, to nie możemy nawet wziąć udziału w nowym kontencie (patrz 12-5, 12-6, 12-7). A skąd bierzemy fluory/zwoje na ulepszanie eq? Oczywiście, że z IS. I co prawda Elsword umożliwia handel przedmiotami z IS, przez co możemy farmić przez grube tygodnie/miesiące (wadząc przy tym reszcie wyekwipowanej najczęściej drużyny) aby w końcu dojść do takiego etapu jak ludzie, którzy zapłacili, jednak kto normalny ma na to czas i chęci? Obecny playerbase Elsworda to głównie gracze którzy mają przynajmniej jedną postać z bronią przynajmniej +10 i armorami +9. Jest tak dlatego, że casualowy odłamek społeczności grającej w tą grę wykruszył się po dodaniu nowego kontentu pokroju właśnie Elrianode, przez co zostali praktycznie sami competetive gracze którym ciężko odejść od tej gry, bądź nadal sprawia im ona w jakiś sposób przyjemność. Podsumowując: Czy można osiągnąć coś w tej grze nie wydając na nią ani grosza? Tak, jednak wymaga to chorej ilości czasu i dedykacji. Nie zmienia to jednak faktu że prawie wszystkie gry f2p (wliczając w to Elsworda) są p2w. Póki co znam tylko jeden przykład gry f2p w którą faktycznie można grać na poziomie bez wydawania pieniędzy, i jest to MapleStory na serwerze Reboot (gdzie w cash shopie można kupić za prawdziwe pieniądze tylko kosmetyczne rzeczy i ew. peta zbierającego drop, a cała reszta dająca impact na obrażeniach naszej postaci jest do nabycia za walutę wyfarmioną w grze).

  anemos to teraz najlepsza rena do pve :c ale dopiero anemos, wind sneaker srednio

  Nie. Najlepsza jest nadal Daybreaker ze względu na niesamowity clear i praktycznie brak problemów z maną (chyba, że się rushuje przez całą mapkę po największy dmg, czy coś). Bossing DB jest również o wiele lepszy od Anemos.


  Co do statystyk to na każdej postaci podbija się jak najwyżej crit/maximize, chociaż po wejściu balance patcha 23/08 z KR na EU będziesz mógł zwolnić trochę slotów z kryta, gdyż za każdą kulę NF będziemy otrzymywać 6% szansy na crit (no i 6% crit dmg). Polecam też władować w spec B, ale tylko i wyłącznie wtedy gdy masz już w miarę ogarnięte dwie powyższe statystyki : )