O co chodzi z siłą bojową i obrony?!?

Attention! We are receiving reports about SCAM attempts, which promise you to get Elcoin for free after submitting your account data on some pages.
We advise you DO NOT TO CLICK on such suspicious links and do not share your account login/password with ANYONE.
Please report any kind of such activity directly to our Support. Thank you!
  • Witam,

    mam parę pytań dotyczących siły bojowej i obrony. Nie wiem w ogóle co to jest, kiedyś tego nie było, a jak teraz wróciłem to nie można wejść na pewne plansze właśnie przez ich obecność. Poza tym czy służy to do czegoś więcej, niż tylko do ograniczania dostępu do plansz graczom? Dodatkowo dlaczego avatary z roztapiaczy dają dużo więcej siły bojowej od takich kupionych zwyczajnie z IS albo otrzymanych za darmo z eventu?

    Pozdrawiam

  • Siła bojowa daje ci wstęp na plansze i mniej więcej pozwala ocenić siłę postaci + masz cyferki nad którymi możesz pracować, jako motywacja do gry. :D Siła obrony jest useless.
    Avki z roztapiaczy dają więcej siły bojowej, bo są znacznie lepsze od tych avków z ISu i darmowych z eventu.

  • Hej!


    Siła bojowa jest zastępstwem dawnego "średniego poziomu przedmiotu". Ma na celu to samo - ograniczanie dostępu, dopóki gracz nie zdobędzie ekwipunku, który umożliwi mu w miarę wygodne granie na danej planszy. Jeśli chcesz zwiększyć siłę bojową, warto starać się o zwiększenie tych statystyk: cios krytyczny, spustoszenie, obrażenia krytyczne, obrażenia umiejętności, niedorzeczność, ignorowanie obrony, obrażenia zadawane bossom. Jeśli chodzi o siłę obrony, to tak jak wspomniał użytkownik wyżej, szczerze mówiąc nie ma ona zbytnio znaczenia.

    Avatary z roztapiaczy dają dużo więcej siły bojowej ze względu na lepsze bonusy do statystyk (na przykład obrażenia umiejętności i obrażenia krytyczne). Dodatkowo broń z roztapiacza lodu posiada 2 sloty dla kamieni.

  • Siła obrony (inaczej "DP") podsumowuje twoje statystyki obronne. Odgrywa role tylko wtedy gdy zależy ci na komfortowej grze na planszach do których dostęp masz już odblokowany (w skrócie jak już masz na tyle CP [siły bojowej] że możesz robić wszystkie plansze na których ci zależy to wtedy najbardziej opłaca się robić DP... chyba że braki w wytrzymałości na planszy nie są twoim problemem). Z mojego doświadczenia wiem, że DP (tak samo jak CP) najbardziej zwiększają właściwości które działają tylko na planszach dlatego gdy idziesz grać przeciwko innym graczom musisz brać pod uwage czy przedmioty których używasz na pvp mają właściwości działających wyłącznie na planszach.
    Nie mniej jednak najważniejszym jest CP. DP dostosowywuje się tylko wtedy, gdy masz problem z utrzymaniem się przy życiu na planszach mimo wyskokiego poziomu zadawanych obrażeń.
    Ale uważaj też: Statystyk zwiększających DP jest o wiele mniej niż tych które zwiększają CP. DP zawsze będziesz mieć mniej niż CP. Jeśli kiedykolwiek będziesz rozwijać DP musisz patrzeć na maksymalny limit danych statystyk. Będą one pokazane gdy naniesiesz kursor na jakąkolwiek ze statystyk po otwarciu tabeli z ich opisem.
    Tak więc nie próbuj mieć więcej DP niż CP za wszelką cene. To może nie zadziałać.